OK1CMJ    JN69WN    WAZ 15    ITU 28 
Úvod

Zaměstnání

Koníčky

Meteostanice

Odkazy

Aktuálně

OK1CMJ

Závody

20 last QSO

 

 

Něco málo o našem radioklubu OK1ROZ:
OK1ROZ
je radioklub města Rožmitál pod Třemšínem.
Město o počtu 4326 obyvatel na výměře 5297,6 ha leží na úpatí Brd, kterým vévodí z jedné strany Třemšín (Nejvyšší místo v jižních Brdech – Třemšínské vrchovině (827 m) je centrem stejnojmenného přírodního parku. Pod vrcholem se nachází litinový kříž lesmistra Karla Gangloffa z roku 1870. Tento novátor se zasloužil o výrazné zlepšení lesního hospodaření. V blízkosti vrcholu je barokní kaple z roku 1771, na vrcholu hory bývalo opevněné pravěké hradiště z halštatsko-laténského období nebo dokonce z pozdní doby bronzové (10—8. století př. n. l.) a někdy ve 13. století tu byl postaven nejspíš některým pánem z rodu gotický hrad s kamennými hradbami, baštami a hlavní bránou, jehož pozůstatky jsou dosud velmi dobře vidět. V době romantismu 19. století nechal tehdejší majitel panství arcibiskup Salm celý prostor upravit. V letech 1861-1863 se Třemšín stal cílem národních poutí, za druhé světové války se v jeho okolí ukrývali partyzáni. Místo opředené mnoha pověstmi je častým výletním místem i dnes a znovu byla obnovena každoroční pouť.) a z druhé kopec Praha (862m) s typickou siluetou meteoradaru (jedním ze dvou, druhý je na Moravě - kopec Skalky), který zabezpečuje tolik potřebná data našim meteorologům k předpovídání počasí.

 

QSL lístek

 

Na tomto kopci, v lokátoru JN69VP,pod věží meteoradaru s převáděčem OK0BR se scházejí členové rožmitálského radioklubu OK1ROZ, založeného v roce 1995 dnes již zesnulým Vaškem Kučerou OK1DBP ( v současné době ve složení: OK1CMJ, OK1FHT, OK1SPR, OK1ZJH, OK5TVR a OK4PZ) k závodům na VKV a UKV pásmu a především k přátelskému poplkání, požití nějaké té dobrůtky a popití dobrých moků. Sem tam se objeví i skupinky spřátelených radioamatérských duší okouknout stanoviště a přidat něco moudra do našich řečí HI. Jen škoda, že stanoviště je poněkud chladné a tak se vše dá provozovat především v letních měsících.(závody)

 

 

 

No a když máme potřebu se sejít a už je chladno a na kopci nevlídno, tak to provedeme u nás doma, kde je přece jen příjemněji. Probereme všechny více či méně důležité věci, dobře pojíme a popijeme dobrých moků a druhý den se zase spokojeně rozjedeme do svých "Hamoven", odkud pak dopovídáme v éteru to co jsme z očí do očí nestihli HI.