OK1CMJ    JN69WN    WAZ 15    ITU 28 
Úvod

Zaměstnání

Koníčky

Meteostanice

Odkazy

Aktuálně

OK1CMJ

Závody

20 last QSO

 

 

Něco málo o našem radioklubu OK1ROZ:
OK1ROZ
je radioklub města Rožmitál pod Třemšínem.
Město o počtu 4326 obyvatel na výměře 5297,6 ha leží na úpatí Brd, kterým vévodí z jedné strany Třemšín (Nejvyšší místo v jižních Brdech – Třemšínské vrchovině (827 m) je centrem stejnojmenného přírodního parku. Pod vrcholem se nachází litinový kříž lesmistra Karla Gangloffa z roku 1870. Tento novátor se zasloužil o výrazné zlepšení lesního hospodaření. V blízkosti vrcholu je barokní kaple z roku 1771, na vrcholu hory bývalo opevněné pravěké hradiště z halštatsko-laténského období nebo dokonce z pozdní doby bronzové (10—8. století př. n. l.) a někdy ve 13. století tu byl postaven nejspíš některým pánem z rodu gotický hrad s kamennými hradbami, baštami a hlavní bránou, jehož pozůstatky jsou dosud velmi dobře vidět. V době romantismu 19. století nechal tehdejší majitel panství arcibiskup Salm celý prostor upravit. V letech 1861-1863 se Třemšín stal cílem národních poutí, za druhé světové války se v jeho okolí ukrývali partyzáni. Místo opředené mnoha pověstmi je častým výletním místem i dnes a znovu byla obnovena každoroční pouť.) a z druhé kopec Praha (862m) s typickou siluetou meteoradaru (jedním ze dvou, druhý je na Moravě - kopec Skalky), který zabezpečuje tolik potřebná data našim meteorologům k předpovídání počasí.

 

QSL lístek

 

Na tomto kopci, v lokátoru JN69VP,pod věží meteoradaru s převáděčem OK0BR se scházejí členové rožmitálského radioklubu OK1ROZ, založeného v roce 1995 dnes již zesnulým Vaškem Kučerou OK1DBP ( v současné době ve složení: OK1CMJ, OK1FHT, OK1SPR, OK1ZJH, OK5TVR a OK4PZ) k závodům na VKV a UKV pásmu a především k přátelskému poplkání, požití nějaké té dobrůtky a popití dobrých moků. Sem tam se objeví i skupinky spřátelených radioamatérských duší okouknout stanoviště a přidat něco moudra do našich řečí HI. Jen škoda, že stanoviště je poněkud chladné a tak se vše dá provozovat především v letních měsících.(závody)

 

 

 

No a když máme potřebu se sejít a už je chladno a na kopci nevlídno, tak to provedeme u nás doma, kde je přece jen příjemněji. Probereme všechny více či méně důležité věci, dobře pojíme a popijeme dobrých moků a druhý den se zase spokojeně rozjedeme do svých "Hamoven", odkud pak dopovídáme v éteru to co jsme z očí do očí nestihli HI.
 

Silent key:

28.6.2015 ve večerních hodinách zemřel ve věku 74 let náš kamarád dlouholetý předseda radioklubu František OK1FHT. Nikdy nezapomeneme na jeho přínos pro náš radioklub. Děkujeme všem, kdo mu věnují tichou vzpomínku.